Ve dne v noci, plný moci

Goto down

Ve dne v noci, plný moci

Příspěvek pro Raiki za Sun Sep 24, 2017 9:38 pm

„Tohle místo mi bude chybět.“ Řeknu si více méně pro sebe, jelikož kromě mě je tu jen Ricco, pes mého spolubydlícího, které jsem vzal s sebou, aby se venku provětral. Byla zima a sněžilo, ale skrz hustý jehličnatý les se k zemi dostalo jen málo sněhu. Vzhledem trvalému chladu se však po nějaké době nakupil tak, že ho tu stejně bylo dost, byť byl více podobný ledu než měkkému snížku. Abych se před zimou ochránil, měl jsem přes sebe přehozený plášť z vlčí kožešiny a pod ním teplé oblečení, ideálně přizpůsobené pro Shinobi. Při každém mém výdechu se mi od úst vznesla pára. Miloval jsem to tu, byl to můj domov, když jsem ho ztratil. Byl jsem však před několika dny obeznámen s tím, že pro mě má velitel lepší umístění, v zemi lesů.
Tak tedy dobrá, půjdeme na to.“ Řeknu po nějaké chvíli pokukování po zdejších stromech a nostalgickém vzpomínání. Odepnul jsem si plášť, který jsem pověsil na větev a vytáhl tanto, se kterým jsem dnes plánoval trénink mé nové techniky. Její princip spočíval v tom, co jsme všichni znali, jelikož na tom principu bylo vytvořeno mnoho technik. Došel jsem k blízkému stromu a chvíli pohledem zaměřoval, kudy a jak budu provádět útok.
Byl tu první pokus, s mocným nápřahem jsem sekl do stromu, během čehož jsem se snažil nashromáždit chakru ve velké míře do každého svalu, co jsem v paži měl. S mocným prásknutím se kůra rozletěla do všech stran. Instinktivně jsem zavřel oči, aby mi do nich nic nevletělo. Když jsem oči otevřel, s úžasem jsem se díval… jak se můj meč jen tak tak dostal pod kůru stromu, avšak žádné další poškození nezpůsobil. Zklamaně jsem sledoval, jak mi první pokus nevyšel. „No, zkusím to znovu.“ Vytáhnu ze stromu meč, zaujmu postavení a připravím se k vedení dalšího seknutí. S mocným máchnutím a s koncentrováním chakry se pokusím strom rozseknout ve dví. Opět se ozve zvuk, daleko silnější, a kůra se opět rozletí do všech stran. Nyní dokonce cítím, jak mi kusy kůry naráží do tváří. „Teď to muselo vyjít!“ Řeknu si v duchu. Když však pomalu otevřu oči, zjistím, že se nic nezměnilo- snad jen kromě počtu zářezů na stromě. Ještě párkrát jsem to zkoušel, ale nemohl jsem přijít na způsob, jak chakru v paži udržet stabilní. Nakonec mi totiž došlo, že technika mi nevychází, protože ji v paži nedokáži dostatečně dlouho udržet.
Následující dny jsem trávil tím, že jsem se snažil udržet ve stojce za pomoci jedné ruky, ve které jsem udržoval konstantně stejné množství chakry. Padal jsem, poranil jsem se mnohokrát, avšak nakonec jsem se udržel přes více než hodinu a půl, než jsem s únavou padl k zemi.
S nadšením jsem utíkal zpět do lesa, na to stejné místo, kde jsem trénoval před několika dny. Vrátil jsem se k tomu stejnému stromu, do kterého jsem sekal před pár dny. Dnes se mi to musí povést, prostě musí!!“ Zakřičím si, zatímco si pohybem ruky strhnu plášť, který hodím do sněhu. Zastavím se před stromem a ruku si položím na rukojeť. „Soustřeď se, tohle musíš zvládnout!“ Začnu s dechovým cvičením, při kterém postupně do paže koncentruji svoji chakru. Cítil nárůst síly, jednotlivé svaly mi jakoby vibrovaly, nebo se snad těšily na ono seknutí? Společně se silou ve mně stoupal i vztek, jakoby jsem si místo stromu představoval toho muže, co mi zabil matku. Jediným máchnutím meče ho mohu ukončit jeho bídnou existenci.
Chcípni!“ Zakřičím zplna hrdla. Tanto se zablesklo ve vzduchu, když téměř neslyšně sekl zbraní. Všechno se odehrálo během mžiknutí oka! S úžasem sledoval, jak jeho úder vyšel- úžas bohužel rychle vystřídalo zklamání. Když se pozorně podíval na kůru stromu, všiml si tenké rýhy napříč kůrou. „Je to k ničemu, tohle nikdy nebude fungovat.“ Řeknu si nakonec. Tahle technika nebyla očividně dokonalá, neměl jsem dost síly na to, abych techniku dokázal správně provést. Tanto zastrčím zpět do pouzdra a dojdu si pro plášť, který si připnu zpátky na záda. Vyšel jsem směrem k vesnici, když v tom se za mými zády ozvala podivná rána. Prudce jsem se otočil, když v tom jsem si všiml, že onen strom spadl k zemi. „Nebo možná bude!“ Pronesu s veselým tónem a rozběhnu se vítězně k vesnici.
Raiki
Genin
Genin

Poèet pøíspìvkù : 41
Ryo : 49

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Ve dne v noci, plný moci

Příspěvek pro Sozui Higashi za Mon Sep 25, 2017 2:16 pm

Schváleno
Sozui Higashi
Komandā