Meiton klanu Otsutsuki

New Saga :: RPG :: Tvorba :: Techniky

Goto down

Meiton klanu Otsutsuki

Příspěvek pro Kangae za Tue Sep 26, 2017 11:22 am


Kangaeho primární schopnost se nazývá Meiton (冥遁, element temnoty). Jedná se o pozůstatky genetické mutace způsobené přímím potomstvem bohyně Ōtsutsuki Kaguyi. Nejhlavnějším využitím je absorbování, manipulace a uvolnění jakékoliv chakry, se kterou přijde uživatel do kontaktu, nezáleží jestli v podobě ninjutsu, genjutsu, a nebo dokonce i surové energie.

Název: Kyūketsukō (吸穴孔, Všepohlcujúca priepasť)
Úroveň: S-rank
Element: Meiton
Zařazení: Kekkei Genkai, Ninjutsu
Ruční pečetě: žádné (na blízko) / krysa -> zajíc -> pták
Popis: Tato schopnost umožňuje uživateli násilně extrahovat fyzikou i spirituální energii, jakéhokoliv ninju nebo techniky (ninjutsu i genjutsu) se kterými přijde do kontaktu. Kompletně tím pohltí celou cílenou chakru. Po jejím úspěšném použití a náležité dekompozici poskytuje mnohé informace o složení, elementární podstatě a jutsu oběti, které následně využívá v jejich neprospěch. Automaticky také reaguje na cizí chakru a pohlcuje jí.
Výhody: Prostřednictvím této schopnosti její uživatel dokáže pohltit jakoukoliv techniku, poté co jí absorbuje, jí může poslat zpět ve velmi podobné podobě. Další z výhod je bezprostředně výhoda proti Genjutsu, jelikož jakékoliv narušení jeho chakry automaticky absorbuje. 
Nevýhody: Technika sice může absorbovat Ninjutsu a techniky, které poté dokáže vrátit zpět, ale nedokáže zpět vracet třeba Kekkei Genkai nebo techniky, na které Kangae nemá talent (Hijutsu). Pokud techniku používá na delší vzdálenost, je příliš velká potřeba se soustředit a je dost nekrytý proti protiútokům soupeře.

Název: Kokuso (告訴, Soudní proces)
Úroveň: S-rank
Element: Meiton
Zařazení: Kekkei Genkai,  Ninjutsu
Ruční pečetě: žádné
Popis: Tato technika sdílí několik podobných věcí s Toneriho zelenými orby a Kinbō Tensei Baku. S využitím syntézy fyzické a prostorové rekompozice uživatel koncentruje chakru Meitonu do jedné koule, kterou následně vyšle na svého protivníka. To má za efekt, že bude postupně pohlcovat cokoliv z chakry, co jí přijde do cesty, až do doby, než vstoupí do těla své oběti. Až k tomu dojde, techniky buďto vysaje, anebo při delším působení ovlivní část spirituální energie (chakry) daného jedince, získajíc, popřípadě uprací jeho vzpomínky a myšlenky.
Výhody: Primární výhodou této schopnosti je neuvěřitelný potenciál na shromáždění informací ve vybraném cíli a jeho potenciální dočasné ovládnutí. Zároveň se technika živí chakrou, kterou se dotkne, tudíž přežívá nezávisle na chakře uživatele.
Nevýhody: Technika je extrémně nápadné a ačkoliv je jí náročné zastavit do doby, než vstoupí do uživatelova těla, ale není naváděna, tudíž se jí dá nějak vyhnout. I po samotném vniknutí do osoby je možné ji zastavit, třeba prudkým narušením vlastního chakrového oběhu.

Název: Tōgoku (投獄, Odnětí svobody)
Úroveň: S-rank
Element: Meiton
Zařazení: Kekkei Genkai, Jikūkan Ninjutsu
Ruční pečetě: žádné (na těle) / krysa -> pes -> opice -> pták
Popis: Podobně jako je tomu i u předchozí techniky, aji tato sdílí nějakou podobu s jednou existující a to konkrétně Yomotsu Hirasaka. Uživatel vytvoří buď na svém těle, anebo v jeho blízkém okolí portál připomínající černý dým, který bez rozmyslu pohltí všechno, čeho se dotkne, do nekonečné temnoty. Cokoliv, co v něm zůstane uvězněné, zachová úplně stejný stav, v jakém do něj vstoupil, přičemž v momentě, kdy se uživatel rozhodne ukončit dobu zdržení, v okamžitě je z něj schopný libovolnou rychlostí objekt, či osobu vyvrhnout.
Výhody: Není žádný pochyb o tom, že tato schopnost má velmi mnoho různých využití. Nejenže může být použita defenzivně, při správném provedení dokáže i polapit nebo schovat požadovaného jedince na víceméně jakoukoliv dobu. Zároveň může být použita defenzivně na skladování nekonečného počtu nástrojů, či technik (které dovnitř vletí) a jiných objektů, které se dají nebezpečnou rychlostí vrhnout ven na nepřítele.
Nevýhody: Ačkoliv technika kombinuje Meiton a částečně časoprostorové ninjutsu, Kabgae se není schopný pomocí ní teleportovat, jelikož prostor temnoty je naprosto neovladatelný. Zároveň je nutné říct, že pokud chce uživatel rozšířit rozsah působení mimo jeho tělo, potřebuje vytvořit pečetě a opět se musí soustředit do velké míry a tím nechává velkou šanci na protiútok.

Název: Hanketsu (判決, Rozsudek)
Úroveň: A-rank
Element: Meiton
Zařazení: Kekkei Genkai, Ninjutsu
Ruční pečetě: žádné
Popis: Táto technika slouží na zkonvertování absorbované chakry na zbraň v podobě modrých plamenů, které můžou být na protivníka vypálené s tak obrovskou silou, že ho kromě potenciálního popálení na popel, můžou odhodit několik desítek metrů od uživatele.
Výhody: Na rozdiíl od Hirukovho prevedenia, Kangae umí tuto schopnost využívat z jakékoliv části svého těla, případně vystřelit i víc naráz, rozšíří tím působení a destruktivní sílu. Čím víc chakry do plamenů vloží, tím mocnější toto jutsu je. V plné síle může konkurovat i některým S-rankům. Jelikož se nejedná o skutečný oheň, plameny nejdou uhasit vodou.
Nevýhody: Na to, aby technika přešla co největší vzdálenost, musí být vypálená velmi prudce, co ve výsledku ubírá na její smrtelnosti, jelikož plameny nejsou natolik koncentrované, jako v bezprostřední blízkosti kolem uživatele. Sice nejdou uhasit vodou, ale jdou zastavit některými obranými jutsu, navíc po pár hodinách plameny sami vyhasnou.

Název: Ryūki (隆起, Povznesení)
Úroveň: B-rank
Element: Meiton
Zařazení: Kekkei Genkai, Ninjutsu
Ruční pečetě: žádné
Popis: TAto technika využívá schopnost manipulovat chakrou, kterou poskytuje Meiton, na za normálních okolností nevídané úrovni, díky čemu umožňuje uživateli lítat. Její koncept není příliš odlišný od chození po svislém povrchu anebo chození po vodě, akorát je vylepšený do absurdních rozměrů porovnatelných s ovládáním chakry na úrovni Ōtsutsuki.
Výhody: Tato schopnost je podobně jako u Ōnokiho pro zkušeného uživatele Meitonu velmi jednoduchá, nevyžaduje moc soustředění a uživatel je díky ní mnohem více mobilní.
Nevýhody: Techniku není možné udržet bez aspoň nějakého minima chakry, takže jak její uživatel přecení svoje schopnosti a vyčerpá se uprostřed jejího používání, hrozí mu smrtelný pád.

Název: Shikkō Heiki (執行兵器, Popravčí čepel)
Úroveň: A-rank
Element: libovolný
Zařazení: Bukijutsu, Chakrovodivé Ninjutsu
Ruční pečetě: žádné
Popis: Tato technika spočívá v posílení vlastností vybraného nástroje vedením uživatelovi chakry po jeho povrchu. Jedná se o schopnost postavenou na principu Chakura Nagashi, která je však vylepšena do absurdních rozměrů dokonalou manipulácí podstaty (podobně jako například Rasengan využíva naopak perfektní manipulaci tvaru). Techniku je možné považovat za silnejší verzi Hien, protože má víceméně stejnou podobu a využití. Primární rozdíl mezi nimi je v tom, že u této varianty fakticky nezáleží na tom, z jakého materiálu je daný nástroj vyrobený, vydrží i po ztrátě fyzického kontaktu s uživatelem o dost déle, nemluvě o tom, že vlastnosti používaného elementu jsou už na první pohled patrnější a silnější.
Výhody: Jak bylo naznačené výš, táto schopnost zachází při napodobovaní vlastností vybraného živlu o dost dál, něž Chakura Nagashi. Využitím například takového Fūtonu vzniká čepel porovnatelná s technikou Shinkūjin, Katonu zasa Kumo-Ryū Kaengiri, Raitonu Chidorigatana a podobně. Za předpokladu, že je základem Meiton, nástroj obklopí modré plameny připomínající Jajimento, které absorbují jakoukoliv chakru, se kterou přijdou do kontaktu. Je proto prakticky nemožné zastavit takovou zbraň obrannou technikou (bez ohledu na její úroveň) a větší smysl by dávalo spolehnout se na klasické kovové brnění.
Nevýhody: Technika se sebou okrem krom nevýhod, které má Hien, přináší logicky právě takové, kterými je typický aktuální využívaný element. Jelikož se navíc jedná o extrémně náročné jutsu na provedení, aji ti nejzručnější uživatele jsou při ní schopní využívat jen jednu podstatu najednou a během souboje nejde měnit..
avatar
Kangae
Jōnin
Jōnin

Poèet pøíspìvkù : 43
Ryo : 144
Join date : 06. 06. 17

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Meiton klanu Otsutsuki

Příspěvek pro Sozui Higashi za Tue Sep 26, 2017 12:15 pm

V zájmu veřejného bezpečí mě nenapadá důvod, proč bych to tak svědomité osobě nepovolil, nicméně ti dávám PODMÍNĚNÉ POVOLENÍ. Takže se chovej hezky. :))))))))))))))))))))))))))))))))))
avatar
Sozui Higashi
Komandā
Komandā

Poèet pøíspìvkù : 118
Ryo : 284
Join date : 06. 06. 17

Zobrazit informace o autorovi http://ns-newsaga.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Meiton klanu Otsutsuki

Příspěvek pro Kangae za Wed Sep 27, 2017 2:39 pm

Moc hezky napsané - POVOLENO 
avatar
Kangae
Jōnin
Jōnin

Poèet pøíspìvkù : 43
Ryo : 144
Join date : 06. 06. 17

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Meiton klanu Otsutsuki

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


New Saga :: RPG :: Tvorba :: Techniky

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru