Techniky klanu Tayaki

New Saga :: RPG :: Tvorba :: Techniky

Goto down

Techniky klanu Tayaki

Příspěvek pro Kane Tayaki za Fri Nov 03, 2017 12:20 pm


Techniky klanu Tayaki jsou založeny na získávání, ukládání a využívání životní energie v podobě tetování. Rozsah tetování souvisí s množstvím nahromaděné životní síly, které pro přehlednost budeme počítat v bodech (0-100).

Rank: C
Typ: Ninjutsu
Element: X
Popis techniky:
Jak již bylo zmíněno v popise klanu, jedná se o základní a velice střeženou techniku klanu Tayaki, pomocí které je uživatel schopen dotykem dlaně vysávat životní energii z oběti a zapisovat si jí na svoji kůži v podobě namodralého tetování. Přírůstek +1 za kolo (Případně více, záleží na situaci)
Nevýhody:
Stejně jako v případě klanu. Tato technika znemožňuje konvenční léčení uživatele a zároveň ho vystavuje někdy až agonické bolesti, nemluvě o možnosti nakažení se nemocemi.
Uživatel: Každý člen klanu

Rank: B
Typ: Ninjutsu
Element: X
Popis techniky: 
Opak Hono no Sain. Tato technika přetváří tetování zpátky na životní energii, kterou následně uživatel léčí ostatní či sebe. Velkou výhodou léčení pomocí životní energie je absolutní regenerace léčených buněk a při šetrném dávkování i jejich omlazování. To má za následek rychlé a efektivní zacelení zranění, stejně jako snížení doby následného zotavování. Tato technika je mnohými považována za jedno z nejlepších lékařských jutsu, i přes její vysokou cenu. Cena v závislosti na zranění: Lehké = 5, střední = 10 a těžké = 15.
Nevýhody: Uživateli způsobuje zpracovávání tetování mnohonásobně větší bolest, než jeho zapisování a způsobuje mu na kůži prakticky popáleniny. Tudíž po několikátém zapsání a využití tetování se na těle uživatele začnou objevovat jizvy, které nelze nikterak vyléčit. Jinak je tato technika velice náročná na koncentraci, kvůli působící bolesti a správnému dávkování životní energie, tudíž je vcelku nepraktická do přímo bojových podmínek.
Uživatel: Každý člen klanu

Rank: B
Typ: Ninjutsu/Taijutsu
Element: X
Popis techniky:
Životní energie se nevyužívá pouze k léčení, nýbrž s ní lze posílit vlastní tělo, přesněji pěsti. Členové klanu Tayaki velice často spoléhají na taijutsu jako na jejich hlavní bojový styl a proto se není čemu divit, že vznikla tato technika, která výrazně zvyšuje jejich šanci na přežití v případě napadení. Uživatel během této techniky převádí životní energii do svých pěstí, které jako kdyby vzplály světle modrým plamenem. Ten uživateli poskytuje sílu a rychlost (+3 k obojímu). Výraznou výhodou je, že stačí sebemenší kontakt protivníka s plameny k vysátí jeho životní energie, i když se většinou nejedná o významné množství. Aktivace stojí 2 body a následně každé kolo spotřebuje bodů 5. Při zásahu protivníka lze získat 1-2 body, dle situace a rozsahu zásahu.
Nevýhody:
Poměrně vysoká spotřeba životní energie, nemluvě o náročnosti na udržení techniky. V momentě, kdy uživatel ztratí soustředění (je smeten technikou...) se technika přeruší a je jí potřeba znovu aktivovat, což není zrovna nejpříjemnější vzhledem k bolesti, která tuto a všechny ostatní techniky provází.
Uživatel: Každý člen klanu

Rank: A
Typ: Ninjutsu
Element: X
Popis techniky:
Bylo jen otázkou času, kdy nebude stačit kapacita těl členů klanu na ukládání životní síly a tak vznikla velice kontroverzní technika, která na těle vybrané osoby vytvoří jakousi značku v podobě nevelkého tetování, které přejímá určité vlastnosti toho "originálního". Sice nepropůjčuje nositeli žádné schopnosti, ale jedná se o vcelku užitečnou věc, i když velice ošemetnou. Nositeli propůjčuje určitou regeneraci (Jeho rány se průběžně samy zacelují, ale trvá to i několik dní) a zároveň omlazuje jeho buňky, čímž se znatelně zpomalí stárnutí, stejně jako se zvýší jeho fyzická výkonnost (Síla a rychlost +1). Cena je 10 bodů na dobití.
Nevýhody:
Ona ošemetnost spočívá v tom, že se značka musí průběžně dobíjet někým z klanu Tayaki (bez nabití vydrží 1-2 měsíce v závislosti na vytížení těla nositele). Čím déle poté značku nosíte, tím více a více jste na ní závislí, jak psychicky, tak následně i tělesně. Pokud jí tedy máte několik let, nedokážete bez ní žít a pokud Vám není průběžně doplňována životní energie, zkrátka zemřete v agónii. 
Uživatel: Každý člen klanu

Rank: S
Typ: Ninjutsu
Element: X
Popis techniky:
Absolutní vrchol lékařského umu klanu Tayaki a asi ta nejspornější technika, která za poslední dekády vznikla. Přeci jen je mnohými oživování mrtvých považováno za neetické, ba dokonce zvrácené. Pravdou ale zůstává, že tato technika neoživuje mrtvé jako takové, jako spíš jen vrací do těl životní energii. Proto je potřeba techniku provést co nejdříve po smrti, jelikož čím déle zůstává tělo "mrtvé", tím menší šance je, že se v něm život opět uchytí. Z pravidla bývá tato hranice nastavena na 24 hodin, ale jsou zaznamenány případy, kdy se povedlo vdechnout život i tělům mrtvým dva nebo tři dny. To je však považováno spíše za ohromné štěstí, než přímo um uživatele. Cena je úměrná technice a to 100 bodů.
Nevýhody:
Asi nejvýznamnější je fyzická náročnost na tělo uživatele, který se touto technikou přivede na pokraj smrti, během čehož se všechna jím nastřádaná životní energie přesune do "mrtvého" těla. Dále je potřeba důkladná příprava a určitý typ rituálu, tudíž není možné techniku použít přímo během souboje. A aby toho nebylo málo, oživené tělo je označeno pomocí Baningumaku, čímž se prakticky stává závislé na dodávkách životní energie od členů klanu Tayaki.
Uživatel: Každý člen klanu
avatar
Kane Tayaki
Komandā
Komandā

Poèet pøíspìvkù : 50
Ryo : 134
Join date : 17. 08. 17

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Techniky klanu Tayaki

Příspěvek pro Kane Tayaki za Fri Dec 22, 2017 5:14 pm

avatar
Kane Tayaki
Komandā
Komandā

Poèet pøíspìvkù : 50
Ryo : 134
Join date : 17. 08. 17

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


New Saga :: RPG :: Tvorba :: Techniky

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru