Tetsuův koutek č.1

Goto down

Tetsuův koutek č.1

Příspěvek pro Tetsuo za Sun Dec 24, 2017 12:50 am

Jiton: Tetsujin

23.12.2017- 10.1.2018

Zdejší rána jsem měl rád. Ubytován jsem byl v domu s malým balkónkem, na kterém jsem ráno v 7 hodin vždycky snídal. Dopřál jsem si teplý čaj, dvě vejce a tři cigarety. Takto vypadalo každé ráno, jsem byl ve městě. Brzy mě však tyto rána měla chybět. Nebyl jsem tu na dovolené, má přítomnost zde měla přeci smysl. Již ráno jsem věděl, k čemu se dnes odhodlám. Ačkoliv se mi tato technika z duše příčila, byla krvavým odkazem našeho klanu, jednalo se o velmi účinnou techniku k "vyslýchání", ale i rychlou eliminaci nepřítele. Nohy jsem měl natažené na zábradlí balkónku, zadek uvelebený v příjemném křesle a pravou ruku jsem měl opřenou o hranu stolu. Mezi ukazováčkem a prostředníčkem mi pomalu doutnal smrti válec. Miloval jsem kouření, lépe se mi u toho přemýšlelo.
Na stehnech jsem měl rozložený svitek s technikou. Ve chvílích, jako je tato, jsem přemýšlel nad tím, proč lidi tak morbidní techniky vytváří. Chápal jsem, že smrt je nezbytnou částí života. Akceptoval jsem tento fakt a řídil jsem se jím. Nedalo se však zabíjet i méně bolestivě. Však jen si to představte, že jste až po hlavu uzavřeni v železné rakvi a je jen na vašem mučiteli, zda si bude vaši smrt užívat, pomalu drtit jednotlivé části těla, nebo vás rozmáčkne celého, jakoby jste byl jen moucha. Když jsem nastudoval veškerou teorii, kterou jsem nutně potřeboval k uskutečnění mé techniky, sbalil jsem si věci, svitek vložil do vnitřní kapsy koženého kabátu, který jsem si zároveň oblékl, a vyrazil jsem na cvičiště. Cestou jsem si všímal lidí, kteří se i v období války snažili žít normální životy. Muži chodili lovit ryby, ženy se staraly o děti nebo seděly už ráno na trzích a prodávaly, co vyrobily či vypěstovaly. Ve zdejších podmínkách bylo třeba uznat, že pěstování tu bylo uměním. Snad možná proto, z onoho uznání, jsem si tu každé ráno koupil jablko. Jedl jsem ho cestou.
Když jsem k němu došel, zahodil jsem ohryzek, otřel si dlaní ústa a svlékl si kabát. Chvíli tu budu, není tudíž třeba, abych ho na sobě teď měl. Ono nosit kožený kabát v tomhle vedru bylo sice stylové, ale hrozně nepraktické- skrze zdejší teploty. "Tak, začneme..." Řekl jsem pro sebe, přičemž jsem poklekl na jedno koleno, ruce zabořil do suché hlíny a koncentroval dostatek chakry do dlaní. Nebylo potřeba velkého množství železného písku, proto se po klasickém "pufnutí" a dýmu kouře rozsypalo okolo mě jen tolik železného písku, kolik jsem potřeboval k tréninku této techniky. 
Můj cíl? Ten byl jasný, jeden ze zdejších kůlů. Už dlouho si tu jen tak stály bez většího užitku. Dnes, s trochou štěstí, jejich existence naplní svůj potenciál a završí tak koloběh svého života. Vybral jsem si jeden z pravého konce. Byl nejširší, takže bude těžší ho rozdrtit. To jsem se tedy domníval, netušil jsem, jak skvěle tuto techniku dovedu na první pokus. Zvládl jsem i těžší klanové techniky, proto jsem si říkal, že tato technika nemůže být o moc horší. Však přeci jde jen o to, abych kůl obklopil kovovým pískem a stlačil ho. Ruce jsem otočil dlaněmi vzhůru. Ve stejný moment se pohnuly i písky, které nyní levitovaly ve vzduchu. Dychtivě čekaly na můj povel. Nehodlal jsem je dlouho napínat. Prsty jsem lehce stáhl k dlani, které jsem prudce nasměroval proti kůlu. Jak se mé ruce hnuly, písek vyrazil. Místo toho, aby sloup obklopil, do něj narazil. Kdyby nebyl kůl tak hluboko v zemi, pravděpodobně by ho náraz k zemi srazil. "Teprve jsem začal, baka!" Vykřikl jsem na sloup. Představoval jsem si, že je to můj skutečný nepřítel. Zhmotňoval jsem si v něm muže, kterého už jsem jednou zabil- nicméně nenávist vůči jeho osobě ve mě pořád přetrvávala. Uvolnil jsem ruce, párkrát s nimi protřepal. Vyrazil jsem na druhý pokus, který dopadl podobně. Byl následován druhým, třetím, čtvrtým i pátým, než jsem pochopil, že pro úspěšnost první fáze je třeba, abych písek neovládal tak zbrkle. Pro používání železného písku mi v minulosti vždy pomohla obrazová představivost. Je to logické, umím s  jednotlivým zrnkem pohybovat volně, takhle jsem si dokázal graficky složit to, co jsem chtěl udělat. Představil jsem si tuto techniku jako obvaz. Obvaz, kterým obmotává svoji oběť. Za pokus to stálo. Šestý pokus mi vyšel skutečně tak, jak jsem si ho v mysli postupně představil. 
Štěstí brzo vystřídalo další zklamání. Rozmáčknout kůl bylo jednoduché. Když jsem techniku zrušil, zbyl po něm jen jakýsi pahýl. Kdyby to byl můj aktuální záměr, tleskám si. Jenže se mi to povedlo omylem, ve skutečnosti jsem ho chtěl vodorovně smáčknout mírnou silou na celém jeho povrchu. Ihned jsem věděl, v čem je problém. Jak jsem říkal, ovládl jsem už i silnější techniky než je tato. Problém byl z nestálostí chakry. Abych kůl poškodil na celém povrchu stejně, musel jsem mít chakru, třeba i v menším množství, rozloženou rovnoměrně po celém aktivním povrchu mého písku. Na tváři se mi v tu chvíli objevil spokojený úsměv. Věděl jsem, že od zvládnutí techniky na poprvé tak, jak vypadat má, mě dělí poslední pokus. Poté už to bude jen o tom, abych chodil trénovat každý den. Tak se mi to dostane pod kůži nejrychleji. Další na řadě byl kůl zhruba uprostřed. Zavřel jsem oči, pozvedl ruce a pomocí jejich pohybů obmotal kůl kovovým pískem, jakoby to byl krk krásné dívky, okolo které jsem vázal šedý šál. Soustředil jsem se na svůj cíl. Abych každé zrnko udržel na svém místě, musel jsem do něj vkládat jiné množství chakry. Snažil jsem se chakru rozprostřít rovnoměrně. Jakmile jsem si byl jistý, ruce jsem zaťal v pěst. Ozvalo se prásknutí, ale nic více. Abych viděl výsledek, uvolnil jsem techniku. Povedlo se. Kůl vypadal stejně jako předtím, jen byl silou stlačen tak, že vypadal jako jeho menší dvojník- rozpůlen pod náporem tlaku. Tohle bude těžké, ale věřil jsem, že jednoho dne to zvládnu. Ještě několik týdnů jsem takto chodil a trénoval. Až poté se mi to nakonec povedlo.
Tetsuo
Jōnin
Jōnin

Poèet pøíspìvkù : 9
Ryo : 19

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tetsuův koutek č.1

Příspěvek pro Sozui Higashi za Tue Dec 26, 2017 12:37 am

Schváleno
Sozui Higashi
Komandā