About the gods

Goto down

About the gods

Příspěvek pro Sozui Higashi za Thu Dec 20, 2018 9:39 pm

Mytologie světa

Původ bohů a příčina jejich zrození je, a vždy bude, nejasná. Najdou se lidé, kteří v bohy nevěří, neboť je nikdy na vlastní oči nespatřili. Na druhou stranu se však najdou i tací, kteří tvrdí, že je vidí denně a považují sami sebe za vyvolené. Lidé se ve svých názorech různí, a tak stejně můžete i Vy. Pro spoustu lidí je však víra v bohy neodmyslitelnou součástí života. V rámci toho příspěvku se seznámíte s mytologií tohoto zvláštního světa.
Bohové bývají mnohými knězi a zejména prostým lidem označováni za tzv. První stvoření, zrozena z Chaosu a Nicoty. Mezi První stvoření se řadí pouze dva bozi, Světlo a Temnota, bratr a sestra. Jejich vztah by se dal popsat jako neustálý boj, který nemůže ani jedna strana vyhrát. Proto se všude ve vesmíru střídá den s nocí a noc se dnem. Z krve, masa a kostí, které jim během boje odpadávají z těl, se poté stanou hvězdy, komety, planety a vše, co lze spatřit pouhým okem. Stejným způsobem vznikl i svět, ve kterém se náš příběh odehrává, Atala, a také bohové menšího řádu, jež jsou nazýváni Druhá stvoření. 
Druhá stvoření vznikly metamorfózou masa, krve a kostí Světla a Temnoty. Po celém vesmíru je takových bytostí nespočet, ale ve světě nazývaném Atala jich bylo pouze pět, každý zrozen ve znamení živlu.
Erina, zrozena ve znamení Mizu. 
Mana, zrozena ve znamení Kami
Gin, zrozen ve znamení Kaminari
Arinaga, zrozen ve znamení Tsuchi
Eizo, zrozen ve znamení Hi

Třetí stvoření
Démony je třeba chápat jako menší božské bytosti, více podobné lidem než bohům, přesto však mocnějšími. Démoni nejsou apriori zlá stvoření, to je nutno říci hned na začátku. Zásadní rozdíl mezi člověkem a démonem je duše. Démoni se stali prvními stvořeními, jež měli duši, avšak ne všechny její části. Postrádají pudy a emoce, a proto jsou často vnímáni jako zlá stvoření, neboť neznají soucit, slitování, lásku, hlad, žízeň ani touhu. Proč? Neboť nebyli stvořeni za tímto účelem.
Třetí stvoření dostali od bohů jediný úkol, udržovat Atalu v rovnováze. Takový úkol si žádá striktní myšlení, chladnou logiku. Emoce a touhy by tento úkol mohly znesnadnit.

Čtvrtá stvoření
Lidé se staly posledním stvořením Druhých stvoření. 

Opuštění světa

Sozui Higashi
Komandā
Komandā

Poèet pøíspìvkù : 82
Ryo : 252
Join date : 06. 06. 17

Zobrazit informace o autorovi http://ns-newsaga.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru